• Magazyn Polski PingPong

PingPong - Najnowsze wiadomości, ciekawe artykłuy, wywiady, największe polskie forum

• Najnowsze wiadomości
  • Jun Mizutani i Mima Ito mistrzami olimpijskimi w grze mieszanej!

Japończycy Jun Mizutani i Mima Ito zostali mistrzami olimpijskimi w grze mieszanej w tenisie stołowym. Japończycy w finale igrzysk pokonali Chińczyków Xu Xin i Liu Shiwen 4:3. Brązowy medal wywalczyli Tajwańczycy Lin Yun Ju i Cheng I Ching.

• Igrzyska Olimpijskie rozpoczęte. Jutro zaczyna Natalia Partyka

Igrzyska Olimpijskie w Tokio oficjalnie rozpoczęte. Jutro do stołu podejdzie Natalia Partyka, która w pierwszej grze zmierzy się z Australijką Michelle Bromley. W przypadku wygranej Partyki, w drugiej rundzie czeka już na nią Egipcjanka Dina Meshref.

• Samuel Kulczycki i Anna Brzyska brązowymi medalistami MEJ!

Samuel Kulczycki oraz Anna Brzyska wywalczyli brązowy medal w grze mieszanej podczas mistrzostw Europy juniorów w tenisie stołowym. Polacy przegrali w półfinale turnieju z Rumunami Elenę Zaharią i Dariusem Movileanu 2:3.

• IO: Pewna wygrana Natalii Partyki

Nie było niespodzianki. Natalia Partyka w pierwszej rundzie turnieju olimpijskiego pewnie pokonała Australijkę Michelle Bromley 4:0.

• Anna Brzyska i Zuzanna Wielgos brązowymi medalistkami MEJ

Anna Brzyska i Zuzanna Wielgos wywalczyły brązowy medal w grze podwójnej podczas mistrzostw Europy juniorów w tenisie stołowym. Polki w meczu "o finał" uległy Rosjankom Eliziabet Abraamian i Natalii Malininie 1:3.

• Maciej Kubik i Samuel Kulczycki mistrzami Europy juniorów w grze podwójnej!

Maciej Kubik i Samuel Kulczycki zostali mistrzami Europy juniorów w grze podwójnej w tenisie stołowym. W finale MEJ Polacy pokonali Rumunów Dariusa MOVILEANU i Eduarda IONESCU 3:1.

• Samuel Kulczycki wicemistrzem Europy juniorów

Samuel Kulczycki został wicemistrzem Europy juniorów w tenisie stołowym. Polak w finale MEJ przegrał z Niemcem Kayem Stumperem 2:4. Dla Kulczyckiego to czwarty medal w tej imprezie.

• IO: Niespodziewana porażka Natalii Partyki

Natalia Partyka odpadła z Igrzysk Olimpijskich. W drugiej rundzie turnieju olimpijskiego Polka uległa Egipcjance Dinie Meshref 2:4.

• Igrzyska Olimpijskie: Porażka Li Qian w 2. rundzie!

Miała być walka o jak najlepszy wynik, a skończyło się na porażce w pierwszej grze. Li Qian przegrała w 2. rundzie z Australijką Lay Jian Fang 2:4 i odpadła z turnieju olimpijskiego.

• Ryu Seung-min zarażony koronawirusem

Były mistrz Olimpijski i członek Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, Koreańczyk Ryu Seung-min po przylocie do Tokio na Igrzyska Olimpijskie, miał pozytywny wynik na COVID-19.

• Mariusz Adamus, Zbigniew Desperak i Jakub Michalski wygrali wakacyjny turniej w Poczesnej

Mariusz Adamus (KS Jedność Mykanów), Zbigniew Desperak (Kebab GminaBlachownia.pl Cisie) oraz Jakub Michalski (MCKS Czeladź) wygrali Wakacyjny Turniej Tenisa Stołowego pod honorowym patronatem Wójta Krzysztofa Ujmy, który rozegrano w Poczesnej.

• Zapraszamy na drugi turniej z cyklu Gorzowskie 3PL

W niedzielę 25 lipca w Gorzowie Śląskim odbędzie się drugi turniej tenisa stołowego z cyklu Gorzowskie 3PL.

• Pavel Sirucek ma koronawirusa. Nie zagra na Igrzyskach!

Występujący na co dzień w Bogorii Grodzisk Mazowiecki, czeski tenisista stołowy Pavel Sirucek jest kolejnym czeskim sportowcem, który ma pozytywny test na COVID-19 - informują czeskie media. Sirucek przebywa obecnie z Japonii. W związku z pozytywnym testem, został odizolowany od reszty sportowców.

• Polacy mistrzami Europy juniorów!

Reprezentacja Polski Juniorów została drużynowymi mistrzem Europy w tenisie stołowym. W rozegranym w chorwackim Vrazdin turnieju drużynowym, Polacy wygrali wszystkie mecze. W finale reprezentacja Polski w składzie: Samuel Kulczycki, Miłosz Redzimski i Maciej Kubik; pokonała reprezentację Francji 3:2.

• Kolejny turniej w Poczesnej

W niedzielę 18 lipca w Poczesnej odbędzie się Wakacyjny Turniej Tenisa Stołowego. Zawody zostaną rozegrane w hali sportowej w Poczesnej pod honorowym patronatem Wójta Gminy Poczesna - Krzysztofa Ujmy.

• Jakub Nowak, Jerzy Pełka i Marek Chybiński wygrali wakacyjny turniej w Poczesnej

Jakub Nowak (Sosnowiec), Jerzy Pełka (Orzesze) i Marek Chybiński (Przyrów) wygrali Wakacyjny Turniej Tenisa Stołowego pod honorowym patronatem Wójta Gminy Poczesna - Krzysztofa Ujmy, który rozegrano w Poczesnej.

• Nowy Zarząd ŚlZTS. Robert Wielgosz ponownie prezesem

Dziś w Gliwicach odbyło się walne zebranie delegatów Śląskiego Związku Tenisa Stołowego, podczas którego były wybierane nowe władze. Nowym-starym prezesem ŚlZTS został wybrany Robert Wielgosz, dla którego będzie to druga kadencja w roli prezesa.

• Giełda transferowa zawodników i zawodniczek w Polsce - aktualizacja

Zakończyliśmy ubiegły sezon. Czas na nowe wyzwania. Pojawiają się również kluby i zawodnicy, którzy szukają nowych pracodawców w najbliższym sezonie.

• Michał Dropała, Zbigniew Desperak i Krzesimir Kleszcz najlepsi w Gorzowie Śląskim

Michał Dropała (Dobordzień), Zbigniew Desperak (Złochowice) i Krzesimir Kleszcz (Olesno) wygrali pierwszy turniej z cyklu 3PL w Gorzowie Śląskim.

• Jakub Dyjas wicemistrzem Europy w grze podwójnej!

Jakub Dyjas został wicemistrzem Europy w grze podwójnej w parze z Cédricem Nuytinckiem z Belgii. Polsko-belgijska para w finale ME przegrała z Levem Katsmanem i Maksim Grebnevem z Rosji 1:3.

• Timo Boll i Petrissa Solja mistrzami Europy!

Niemcy Timo Boll i Petrissa Solja zostali mistrzami Europy w tenisie stołowym. Boll w finale pokonał swojego rodaka Dmitrija Ovtcharova 4:1, a Solja wygrała ze swoją rodaczką Xiaona Shan 4:1.

• Za nami II Integracyjny Turniej Tenisa Stołowego - Tarnobrzeg 2021

W Tarnobrzegu na hali sportowej ZSP nr 1 19 czerwca odbył się II Integracyjny Turniej Tenisa Stołowego - Tarnobrzeg 2021.

• Natalia Bajor w 1/8 finału mistrzostw Europy!

Natalia Bajor, jako jedyna z naszych reprezentantek, gra dalej w turnieju indywidualnym mistrzostw Europy w tenisie stołowym. Natalia Bajor w drugiej rundzie ME pokonała Czeszkę Hanę Metalovą 4:1 i awansowała do 1/8 finału.

• Kebab GminaBlachownia.pl Cisie z Pucharem Ligi ALTS w Częstochowie

Wczoraj zakończyły się rozgrywki Pucharu Ligi Amatorskiej Ligi Tenisa Stołowego w Częstochowie pod honorowym patronatem Wójta Krzysztofa Ujmy. W rozgrywkach uczestniczyły wszystkie zespoły, które w sezonie 2020/2021 rywalizowały w lidze ALTS w Poczesnej.

• Znamy zwycięzców słonecznego turnieju w Poczesnej

Jakub Kaczmarek (Skarbek Tarnowskie Góry), Krzysztof Schaniel (UKS Chorzów) i Jakub Michalski (MCKS Czeladź) wygrali Słoneczny Turniej Tenisa Stołowego pod honorowym patronatem Wójta Krzysztofa Ujmy. Zawody rozegrano w Poczesnej.